• Dištančné vzdelávanie

• Podľa Usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania "Spoločná zodpovednosť" podľa bodu 5 prechádza vzdelávanie z priebežnej formy na dištančnú formu vzdelávania postupom podľa bodu 1.Rozhodnutia ministerstva školstva z 28.augusta 2020 na obdobie od 2. - 4.11.2020.

• Zmena termínu jesenných prázdnin !

• Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra 2020 na 30. októbra a 2. novembra 2020. Ide o piatok a pondelok.. Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra 2020 a v pondelok 9. novembra 2020 - opäť ide o obdobie v čase plošného testovania.

• Október - mesiac úcty k starkým

• Aj tento rok sme od srdca potešili starkých - iným netradičným spôsobom. Nielenže sme vyrobili pozdravy pre starkých našich žiakov, ale aj všetkým spoluobčanom starším ako 70 rokov. Dali sme dohromady ruky všetkých žiakov, pedagógov a pod vedením pani vychovávateľky Ing. Anky Martišovej sme usilovne odovzdali srdečné pozdravy našim starkým v spolupráci s Obecným úradom . Verte, bolo ich hodne veľa, ale radosť v srdiečkach starkých bola ešte väčšia, tak nech ste zdraví, spokojní, ľúbení a šťastní deduškovia a babičky !

• Otvorenie školského roka 2020/2021

• Otvorenie školského roka 2020/2021 bude v stredu, 2.septembra o 8,00 hod. ,v základnej škole s dodržaním hygienicko-epidemioligických nariadení a to nasledovne:

-otvorenie školského roka bude prebiehať v triedach

- je potrebné, aby si žiaci priniesli prezuvky, dotazník vyplnený zákonným zástupcom, vyplnené prihlášky na stravovanie a do školského klubu detí, ktoré sú zverejnené na webovej stránke školy a rúško na prekrytie horných dýchacích ciest

- zo zákonných zástupcov majú povolený vstup do budovy školy iba rodičia prvákov (nezabudnite na prekrytie dýchacích ciest)

Prajeme všetkým žiakom, rodičom, pedagógom úspešný školský rok, veľa zdravia, pracovného elánu, trpezlivosti a radosti na ceste za novými vedomosťami !

• Slávnostné ukončenie netradičného školského roka

• Dňa 30.júna 2020 sme slávnostne ukončili školský rok 2019/2020. Bol to netradičný školský rok plný nových skúseností, zážitkov, inovatívnych spôsobov vzdelávania, práce, usilovnosti a ochoty spolupracovať. Ďakujeme rodičom za ich príkladnú spoluprácu počas pandémie COVID -19, snahu a usilivnosť žiakov, pedgógov. Fotografie zo slávnostného ukončenia školského roka nájdete vo fotogalérii.

• Otváranie škôl počas pandémie Covid - 19

• Na základe rozhodnutia zriaďovateľa Základnej školy Červený Kameň 228 zo dňa 26.mája 2020 sa Základná škola Červený Kameň 228 OTVÁRA v spolupráci s riaditeľkou ZŠ. Žiaci 1.a 3.ročníka sa vzdelávajú naďalej dištančne a žiaci 2.a 4.ročníka budú navštevovať ZŠ od 1.6.2020 . Všetky potrebné informácie boli online doručené zákonným zástupcom. Zároveň  prikladáme link  Priloha_2_vyhlasenie_rodicov.pdf , ktorú povinne vyplní zákonný zástupca žiaka a odovzdá 1.6. 2020 počas ranného filtra určenému zamestnancovi ZŠ.

• Zápis do 1.ročníka

• Zápis  dieťaťa na povinnú školskú dochádzku  sa uskutoční elektronickou komunikáciou od 15. apríla 2020 do 30. apríla 2020 .

• overenie údajov poskytnutých zákonnými zástupcami sa uskutoční do dvoch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania,
              • ak zákonný zástupca požiada o odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky, súčasť žiadosti zákonného zástupcu, ktorým je odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie sa nebude pri zápise vyžadovať, ale zákonný zástupca ich doručí dodatočne, najneskôr do štyroch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania.
              • Od 15.4.2020  začína elektronický zápis  dieťaťa na povinnú školskú dochádzku cez web stránku ZŠ Červený Kameň v ľavom menu je elektronická prihláška na zápis dieťaťa na povinnú školskú dochádzku
            • Dôležité UPOZORNENIE !!!

• Na základe vyhlásenia predsedu vlády SR z 12. marca 2020 Vám oznamujeme, že VYUČOVACÍ PROCES je vo všetkých školách na území SR od 16. - až do odvolania PRERUŠENÝ.

Na základe rozhodnutia krízového štábu SR, ktoré sa konalo dnes, 12.3. 2020 oznamujeme,že ZŠ Červený Kameň 228 bude zatvorená od pondelka 16.3. na 14 dní (celoplošne sú zatvorené stredné, základné, materské školy a školské zariadenia). Nezabúdajte, prosím, na hygienické odporúčania a dodržiavajte opatrenia súvisiace s prevenciou šírenia Covi-19. Buďme zodpovední k sebe samým, ale aj k ostatným ľuďom! Preibežne budeme zasielať aktuálne informácie. Naďalej platí online vzdelávanie žiakov. Bližšie info a komunikácia s rodičmi budú zasielané cez edupage .