• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Do školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín sa zapojili všetci žiaci našej školy. Odmenení boli najlepší recitátori:

v prednese prózy: 1. miesto – Silvia Gáborová

2. miesto – Dominik Fojtík

3. miesto – Jakub Gabrhel

v prednese poézie: 2. miesto - Barborka Osrmanová a Matej Chovanec

3. miesto – Yelisei Chornouz

• Vianočné koláčiky

• Čakanie na Vianoce sme si spríjemnili pečením a zdobením voňavých medovníkov. Posledný deň pred vianočnými prázdninami sme pri vianočnom punči dopekali posledné koláče.

• Tvorivé dielne

• Mesiac november a december bol zameraný

na tvorenie vianočných ozdôb a rôznych dekorácií.

Tvorili rodičia s deťmi. Pomáhali aj pani učiteľky.

Emiliia naučila deti ako sa robia snehuliaci.

Naša veľká vďaka patrí všetkým, ktorí vyrábali, predávali a aj tým, ktorí si naše výrobky kúpili. Vďaka tomu si môžeme zaplatiť autobus do školy v prírode.

• Pytagoriáda

• V decembri súťažili 3 žiaci (3. a 4. ročníka) v matematickej súťaži PYTAGORIÁDA. Úspešní boli dvaja žiaci: Jakub Gabrhel a Emiliia Chornouz. Blahoželáme!

• Mikulášsky turnaj

• V Mikušovciach sa konal Mikulášsky turnaj vo florbale medzi Červeným Kameňom a Mikušovcami. Žiaci z Červeného Kameňa sa umiestnili na 2. a 3. mieste.

• Mikuláš

• Pán s bielymi vlasmi, bradou a červeným plášťom ani v tomto roku nezabudol na naše deti. Prišiel do školy aj s anjelom a čertom, ktorí mu pomáhali niesť koše plné sladkostí. Škôlkari a školáci sa mu predstavili so svojím programom a on ich odmenil balíčkom sladkostí. S obrovskou odvahou podali ruku aj čertovi. Nezvyčajný zážitok to bol aj pre deti z Ukrajiny, ktoré navštevujú našu školu. Tie nám na oplátku porozprávali niečo o vianočných zvykoch svojej krajiny.

• Mobilné planetárium

• Mobilné planetárium zavítalo do školy dňa 30.11.2022. Školáci aj škôlkari sa mohli pozrieť do vnútra stromu a zistiť, čo sa v ňom deje. Zaujímavé bolo aj poznávanie neuveriteľného vesmíru a najmä našej slnečnej sústavy pri druhom premietaní.

• Florbalový zápas

• Žiaci florbalového krúžku si zmerali svoje sily v zápase so žiakmi v Mikušovciach. Nerozhodný výsledok 4:4 všetkých veľmi potešil.

• iBobor

• Žiaci našej školy sa zapojili do riešenia úloh informatickej súťaže iBobor. V súťaži sme mali účastníkov v dvoch kategóriách: Drobec (2. a 3. ročník)  a Bobrík (4. ročník). Úspešní boli 2 riešitelia z kategórie Drobec. Jakub Gabrhel získal dokonca plný počet bodov 72. V kategórii Drobci súťažilo na Slovensku 24566 súťažiacich a úspešných bolo 4400 žiakov. Plný počet získalo 242 súťažiacich. Blahoželáme úspešným riešiteľom!

• Ekoaktivity

• Na krúžku chodievajú žiaci často do prírody. Jeseň im dopriala príjemné a teplé počasie z ktorého sa deti radovali.

• Plavecký výcvik

• Tretiaci a štvrtáci si od pondelka 12. septembra spríjemnili nástup do školy plávaním v Púchove. Na plaveckom výcviku sa oboznamovali s vodou, učili sa základom plávania a zdokonaľovali sa v plaveckých štýloch.