• Slávnostné ukončenie školského roka

• Júnové vráta – Libuša Friedová

To sa mi vždy veľmi, veľmi ráta,

že jún na konci má vráta.

Otváram ich – dziny, dziny

a vyletím na prázdniny!

Slávnostné ukončenie školského roka 2021/2022 bude vo štvrtok o 8.00 hod. v Základnej škole. Ste vítaní, pozvaní a žiaci určite nedočkaví !

• Milé stretnutie s MŠ Mikušovce

• V piatok, 17.6.  k nám zavítali  žiaci materskej školy v Mikušovciach. Po turistike si na chvíľu oddýchli a spríjemnili si výletík návštevou muzeálnej miestnosti v Základnej škole spolu s ich pedagógmi,  rodičmi a priateľmi školy. Odniesli si so sebou nové vedomosti zo života predkov, zo spôsobu spracovania ľanu, výroby plátna, tkania na krosnách, úžitkových predmetoch i o spôsobe odievania a tradíciach v Červenokamenskej doline. Ďakujeme za milú návštevu a stretnutie !

• Exkurzia - súčasť projektu Cesta mlieka

• Spotreba mlieka a mliečnych výrobkov na Slovensku v posledných rokoch neustále klesá, a to aj napriek jeho významnej úlohe, ktorú zohráva pri zdravom stravovaní. V priemere sa za minulý rok vypilo a skonzumovalo len 152 kg mlieka a mliečnych výrobkov na jedného obyvateľa, čo je najmenej za posledných 15 rokov. Spomedzi krajín EÚ je Slovensko v konzumácii mlieka a výrobkov z neho na spodných priečkach. Pre porovnanie je spotreba v krajinách únie cca 300 kg na osobu. Spotrebúva sa približne trojnásobné množstvo mliečnych nápojov a dvojnásobné množstvo syrov ako u nás. Dlhodobo nízka konzumácia mlieka sa prejavuje najmä nedostatkom vápnika v zuboch a kostiach detí, u dospelých čoraz častejším rednutím kostí (osteoporózou). V priemere pritom stačí vypiť minimálne pol litra mlieka denne, prípadne ho vykompenzovať mliečnymi výrobkami. Žiaci si v projekte Cesta mlieka osvojujú základné vedomosti o získavaní, spracovaní a konzumácii mlieka a mliečných výrobkov . Nvštívili sme Farmu Mikušovce, kde sme videli ako a kde žijú kravičky a býky, čím sa živia a ako sa chovajú.

• Školský výlet

• Vôňu leta cítiť vo vzduchu spolu  s blížiacim sa koncom školského roka... je tu čas školských výletov ! Aj ten náš sme prežili spoločne s kámošmi z Materskej školy v Červenom Kameni. Cestovali sme do Rozprávkového lesa v Nezbudskej Lúčke... rozprávkové bytosti nás sprevádzali po celej cestičke. Množstvo atrakcií, zábavy a zážitkov nám vyplnili deň, ktorý poniektorí žiaci označili ako NAJLEPŠÍ DEŇ ! Fotografie sú v galérii.

• Návšteva z Kvašova

• Blíži sa záver školského roka, je tu čas školských výletov ! Takto milo a príjemne nás dnes prekvapili naši kamaráti z MŠ v Kvašove a prišli na milú návštevu... spoznali sa s deťmi v MŠ, posedeli si v školských laviciach a prezreli si predmety z minulosti v našom školskom múzeu. Obdarovali nás milým darčekom a potom šup šup na zmrzlinu...foto v galérii.

• MDD

• Do nebies dnes správa letí,

že dnes majú sviatok deti.

Slniečko sa na nás smeje,

naše telá lúčmi hreje.

Janko, Ferko, Anička!

Kde je naša tortička?

V srdciach veľa radosti,

vo vrecku viac sladkostí.

Celý rok len veľa hier,

veľký úsmev z naších pier.

Už je koniec básničky,

veľa lásky detičky!!