• Medzinárodný deň životného prostredia

• Detská organizácia FÉNIX sa v rámci osláv Svetového dňa životného prostredia rozhodla zapojiť do iniciatívy Resist! The Global Climate Divide! ktorú organizuje ich  partnerská organizácia IFM-SEI s podporou Európskeho mládežníckeho fóra a Rady Európy.

V dňoch 4. – 6. júna 2021 sme sa rozhodli aj my zorganizovať aktivitu, v rámci ktorej sme vyčistili  a skrášlili naše okolie . Deti čistili studnčky, potôčiky a potok, zbierali odpadky v prírode a dokonca sadili nové stromčeky, kvety v záhradách a odburiňovali okrasné záhony. Za ich usilovnosť im patrí poďakovanie a nech ich dobrý pocit a radosť napĺňa aj do ďalších dní a nech sú príkladom pre kamarátov, ale i staršie generácie. Vo fotoalbume nájdete fotografie z aktivity.

• MDD

• Najčistejšia láska zo všetkých lások na svete je láska k deťom. (B.Nemcová) Aj naši žiaci oslávili svoj deň veľkolepo a s celou parádou na školskom ihrisku. Bol to deň plný zábavy, súťaží, sladkostí, prekvapení...koník, bábkové divadlo o Mile a Ani , sladká torta od našich kuchárov a vedúcej školskej jedálne, balíčk dobrôt a veľa veľa smiechu . Veruže od toľkého zabávania boli deti riadne unavené, ale to nevadí - mali predsa svoj veľký deň - MDD!