• Koniec školského roka

• Na záver školského roka vystúpili žiaci s krátkym programom. Po zhodnotení výsledkov pani riaditeľka poďakovala sponzorom školy a najmä Nadácii Markíza, ktorá prostredníctvom projektu „Spoločné zážitky nás spájajú“ prispela našej škole na rôzne aktivity.

Rozlúčili sa aj s dvomi štvrtáčkami z Ukrajiny, ktoré budú pokračovať v piatom ročníku v Mikušovciach.

Po oficiálnom ukončení pokračovalo posedenie s malým občerstvením a chutnými koláčmi.

• Jún

• V poslednom mesiaci školského roka sa žiaci nielen učili, ale aj súťažili a zabávali sa. Spoločne s rodičmi mali aj opekačku.

Navštívili požiarnu zbrojnicu v obci.

Žiaci florbalového krúžku si zahrali turnaj so žiakmi v Pruskom.

• Škola v prírode

• Od 29.5.2023 do 2.6.2023 bol pre deti školy druhým domovom penzión Javorina na Donovaloch. Priniesli si odtiaľ veľa krásnych zážitkov, ale ako sa hovorí: „Všade dobre, doma najlepšie.“

• Branný pretek Mikušovce

• Žiaci školy sa 26.5.2023 zúčastnili preteku v Mikušovciach. Strávili príjemné dopoludnie s deťmi zo škôl z blízkeho okolia.

• Poznáme ich?

• Súťaž v určovaní využiteľnosti a pomenovania starého náradia, ktoré je súčasťou múzea v škole, vyhrali Silvia Gáborová, Eliška Michalíková a Eliška Dohnanská.

• Lovec hradov

• O svojej záľube porozprával deťom v Tuchyni nadšený lovec hradov. Tretiaci a štvrtáci z Červeného Kameňa boli tiež pri tom.

• Stavanie mája

• Podarilo sa. Šikovným a mocným mužom za postavenie mája deti zaspievali a pani kuchárky upiekli skvelé štrúdle.

• Deň Zeme

• Každoročne si 22. apríla pripomíname Deň Zeme, ktorý vznikol ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Aspoň malou kvapkou sme prispeli k jeho zlepšeniu. Odpad sme zbierali a učili sa ho správne triediť. Navštívili sme aj zberný dvor v obci.

• Tradičné remeslá

• Workshop zameraný na drotárstvo a výrobky z drôtu oslovil školákov aj škôlkarov. Každý si odniesol domov nielen vlastné výrobky, ale aj skúsenosť s ich výrobou.

• Veľká noc

• Pred Veľkou nocou prebiehali prípravy aj v škole. Vyrábali sa korbáče, zdobili vajíčka a tvorili rôzne  veľkonočné dekorácie. Vystavené boli aj v kultúrnom dome.

• Výroba šperkov

• Metódu suchého plstenia a výrobu šperkov ukázali žiakom pracovníčky CVČ z Púchova. Žiaci si vyrobili jednoduché brošne a prívesky.

• FAŠIANGY

• Fašiangy boli a stále sú nielen v Červenom Kameni obdobím veselosti a hodovania. Fašiangová zábava s maskami sú vyvrcholením tohto obdobia.