• Deň matiek

• Ľúbim Ťa, moja drahá mama, dlho mi ži a zdravá buď ! Nech pôjdem hockde do neznáma, na Teba nesmiem nikdy zabudnúť!

• Stavanie mája v škole

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Stavanie mája v škole.

Sadíme my máje...  obsahom prierezovej témy Tradičná regionálna a  ľudová kultúra je zachovávanie tradícií v regióne, učenie detí k miestnym tradíciám, zvykosloviam...nádherne , vďaka členom DHZ v Červenom Kameni, pedagógom, rodičom,žiakom a obecnému úradu , sme si dnes pripomenuli tradíciu stavania májov na Slovensku, konkrétne u nás v školskom areáli. ĎAKUJEME za milé, veselé, kultúrne a tradičné dopoludnie pri stavaní mája... Máj, máj, máj zelený, pri školičke sadený !

• Apríl a jeho aktivity v škole

• S príchodom apríla - mesiaca lesov máme v škole pripravené rôzne aktivity a projekty na tému: Ochrana lesov, vtáctva a prírody. Jedným z nich je aj úprava okolia školy. Fotografie sú v galérii.

• Divadlo v ŠKD

• Pri príležitosti Dňa učiteľov pripravili žiaci v ŠKD pod vedením pani vychovávateľky Mgr. Anky Pagáčovej divadelné predstavenie O lesných škriatkoch a obdarovali panie učiteľky krásnym pozdravom a kyticou kvetov, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Fotografie sú v galérii.

• Vyučovanie od 8.marca 2021

• Pokiaľ škola naplní podmienky otvorenia prezenčnej výučby a zároveň výsledky testovania umožnia spustiť prezenčnú výučbu, tak od 8.3.2021 vyučujeme prezenčne podľa rozhodnutia ministra školstva a manuálu na otváranie škôl aktualizovaného k 8.3.2021. ( Ak by sa situácia do pondelka zmenila, bezodkladne vás budeme informovať). Ak zákonný zástupca z opodstatnených dôvodov nechce dať dieťa na prezenčné vzdelávanie, má na to plné právo. Vtedy sa žiak  vzdeláva doma má ospravedlnené hodiny

Pri prezenčnej výučbe je rodič je povinný vyplniť a odovzdať v pondelok ráno triednemu učiteľovi nasledovné dokumenty:

- fotokópiu o negatívnom výsledku antigénového testu ( aspoň jedného zo zákonných zástupcov žijúcich v spoločnej domácnosti so žiakom),

- četné vyhlásenie zákonných zástupcov žiakov na I.stupni ZŠ s nevyhnutným prezenčným výkonom práce a vyhlásenie o bezinfekčnosti (nižšie uvedené).

• Vyučovanie od 22.2.2021

• Na základe covidového automatu sme v čiernom okrese a rozhodnutím zriaďovateľa školy Obec Červený Kameň 226 ,vyučovanie naďalej pokračuje prezenčnou formou. Všetky potrebné informácie máte k dispozícii v správe v edupage. Je nutné dodržiavať prísne hygienické nariadenia a v pondelok 22.2.2021 odovzdať vyhlásenie o bezinfekčnosti a kópiu negatívneho testu , príp.potvrdenie o prekonaní Covid- 19 (tlačivá sú zverejnené nižšie k dátumu 8.2.2021).

• Jarné prázdniny

• Oznamujeme zákonným zastupcom žiakov, že od 15.februára - 19.februára  2021 majú žiaci jarné prázdniny.

• Dištančné vzdelávanie od 11.1.2021

• Na základe rozhodnutia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov vznení neskorších predpisov rozhoduje takto: Súčinnosťou od 11. januára 2021mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách a prevádzku školských zariadení. Plné znenie rozhodnutia je uvedené nižšie aj s plánom otvárania škôl. Zákonní zástupcovia môžu čerpať pandemickú OČR. Zároveň je potrebné zdôrazniť, že tieto podmienky sú predbežné a závisieť budú od vývoja situácie. Lokálne podmienky navyše môže zmeniť alebo upraviť RÚVZ.

• Trojkráľové pozdravy

• Žiačky Dominika Beneová (3.roč.) a Gabika Pientáková (1.roč.) sú usilovné ako včielky a posielajú všetkým spolužiakom, rodičom a pani učiteľkám nádherné výtvory. ĎAKUJEME!

• OZNAM

• Z dôvodu prerušenia distribúcie elektrickej energie dňa 17.12.2020 (štvrtok) nebude prebiehať vyučovanie. Žiaci zostávajú doma a v piatok sa riadne vyučuje (18.12.2020).

• Návšteva Mikuláša

• Zaduj víchor, vločky splaš,nech už je tu Mikuláš!

Ľavá nôžka, pravá nôžka, nakuknem mu do batôžka.

A pomôžem vybaliť, zaplníme celý byt!

Vo fotogalérii nájdete fotografie z návštevy Mikuláša, anjela a čertíka, ktorí obdarili deti sladkosťami, omaľovánkami a farebnými tričkami.Žiaci zarecitovali básne, potešili Mikuláša a vytvorili sme si nádhernú sviatočnú atmosféru. Ďakujeme Mikuláš a o rok k nám prídi zas !

• Dištančné vzdelávanie

• Podľa Usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania "Spoločná zodpovednosť" podľa bodu 5 prechádza vzdelávanie z priebežnej formy na dištančnú formu vzdelávania postupom podľa bodu 1.Rozhodnutia ministerstva školstva z 28.augusta 2020 na obdobie od 2. - 4.11.2020.

• Zmena termínu jesenných prázdnin !

• Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra 2020 na 30. októbra a 2. novembra 2020. Ide o piatok a pondelok.. Okrem toho pribudnú nové prázdniny aj v piatok 6. novembra 2020 a v pondelok 9. novembra 2020 - opäť ide o obdobie v čase plošného testovania.

• Október - mesiac úcty k starkým

• Aj tento rok sme od srdca potešili starkých - iným netradičným spôsobom. Nielenže sme vyrobili pozdravy pre starkých našich žiakov, ale aj všetkým spoluobčanom starším ako 70 rokov. Dali sme dohromady ruky všetkých žiakov, pedagógov a pod vedením pani vychovávateľky Ing. Anky Martišovej sme usilovne odovzdali srdečné pozdravy našim starkým v spolupráci s Obecným úradom . Verte, bolo ich hodne veľa, ale radosť v srdiečkach starkých bola ešte väčšia, tak nech ste zdraví, spokojní, ľúbení a šťastní deduškovia a babičky !